Serie A
18

Mertens golčinom donio pobjedu Napoliju i došao na korak do velikog rekorda

Nogometaši Napolija pobijedili su na Sardegna Areni u okviru 24. kola Serije A ekipu Cagliarija rezultatom 1:0 te su se tako iskupili za poraz od Leccea na svom terenu u prošlom kolu.

U prvom poluvremenu niti jedna ekipa nije dominirala s tim da su domaći imali više opasnijih napada za postizanje gola.

Gol koji je odlučio pobjednika pao je u 66. minuti kada je Dries Mertens prekrasnim udarcem u suprotni ugao donio veliko slavlje Napolitancima.

Mertensu je to bio jubilarni 120. gol za Napoli pa mu nedostaje samo još jedan da se na klupskoj listi svih vremena izjednači s Marekom Hamšikom (121). Inače, već odavno je prestigao legendarnog Diega Maradonu, koji je postigao 115 pogodaka za Napoli.

Cagliari do kraja meča nije uspio doći do izjednačenja pa su tako doživjeli novi poraz.

Napoli je s današnjom pobjedom stigao do osmog mjesta Serije A, dok je Cagliari na 11. poziciji.