Ružne scene
77

Memišević se teško povrijedio tokom utakmice u Dubaiju, hitno je prebačen u bolnicu

Memišević završio u bolnici (Foto: Instagram/Sultan alshamsi)
Nogometaši Al-Nasra pobijedili su sinoć u Dubaiju u 26. kolu prvenstva Ujedinjenih Arapskih Emirata ekipu Al-Sharjaha rezultatom 1:0, ali ovu utakmicu obilježila je teška povreda bivšeg bh. reprezentativca Samira Memiševića.
Naime, 29-godišnji defanzivac se u 19. minuti susreta silovito glavom sudario s protivničkim igračem.

Samir je prvo bio imobiliziran, potom medicinskim vozilom odvučen s terena, a onda je hitno sa stadiona odvežen u bolnicu.

Trenutak kada je Memišević odvežen s terena (Foto: Instagram)

I protivnički igrač Rashid je također morao napustiti igru u 19. minuti utakmice zbog povrede.

Na fotografijama koje su se pojavile na društvenim mrežama može se vidjeti da je Memišević dobio nekoliko kopči iznad desnog oka.

Inače, na ovom susretu priliku za igru u 72. minuti dobio je i bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Na kraju su domaći slavili rezultatom 1:0 golom Taarabta iz sudijske nadoknade prvog poluvremena. Al-Nasr se ovom pobjedom probio na deveto mjesto na tabeli, dok je Al-Sharjah na sedmoj poziciji.