SP, kvalifikacije
0

Meksiko potonuo novim porazom

Nogometaši Meksika izgubili su na gostovanju kos Salvadora 2-1 upisavši tako i treći poraz u četirima odigranim utakmicama sjeverno i srednjeameričkih kvalifikacija za SP u JAR-u.

U San Salvadoru su domaći nogometaši slavili golom Elisea Quintanille u 86. minuti iz 11-erca, nakon što je netko od Meksikanaca u svome kaznenom prostoru igrao rukom.

Porazom na klupi u kvalifikacijama tako je debitirao Javier Aguirre, izbornik koji je na klupi zamijenio Svena Gorana Erikssona.

Meksikanci, za koje je izjednačujući gol u 71. minuti uspio postići veteran Cuauhtemoc Blanko iz penala, tako su potonuli na peto mjesto tabele šest ekipa. Bolji su samo od Trinidada i Tobaga. Iz CONCACAF zone u Južnoafričku će Republiku izravno tri najbolje ekipe, dok će četvrta u razigravanje s petoplasiranim sastavom iz Južne Amerike.

Na prvom su se mjestu učvrstili odlični Kostarikanci, koji su slavili u Bacoletu, kod Trinidada i Tobaga, 3-2.

Amerikanci su u Chicagu uspjeli pobijediti Hondurašane 2-1 nakon što su gubili 1-0. Gol za sva tri boda zabio je Carlos Bocanegra u 68. minuti.

Sjeverno i srednjeameričke kvalifikacije za SP:

SAD – Honduras 2-1 (Donovan 43-11m, Bocanegra 68 / Costly 5)

Salvador – Meksiko 2-1 (Martinez 11, Quintanilla 86-11m / Blanco 71-11m)

Trinidad i Tobago – Kostarika 2-3 (Edwards 29, Samuel 63 / Saborio 40, Borges 52, 68)

1. Kostarika 5 4 0 1 9-5 12
  1. SAD 5 3 1 1 10-6 10

2. Salvador 4 1 2 1 6-6 5

3. Honduras 4 1 1 2 5-6 4

4. Meksiko 4 1 0 3 4-7 3

5. Trinidad i Tobago 4 0 2 2 5-9 2