Kvalifikacije za SP
0

Meksiko popravio gotovo savršen omjer protiv SAD-a

Samo tri minute provedene u igri bile su dovoljne Miguelu Sabahu da zatrese mrežu Sjedinjenih Američkih Država i donese Meksiku tri važna boda u kvalifikacijama za Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine.

U utakmici odigranoj u Mexico Cityju domaćin je slavio 2-1 preokrenuvši susret u svoju korist nakon što je od devete minute i pogotka Charlieja Daviesa reprezentacija SAD-a povela 1-0. Lijepim dalekometnim udarcem, desetak minuta kasnije, pod gredu Tima Howarda Israel Castro izjednačio je rezultat pred 90 hiljada ljudi, koje je potom u 81. minuti Sabah bacio u trans.

Zadržala je tako meksička reprezentacija gotovo savršen domaći omjer protiv SAD-a. Bila je ovo 24 utakmica u kojoj je Meksiko ugostio SAD, a nakon koje ima omjer od 23 pobjede i jednog remija protiv svojih sjevernih susjeda. Sjedinjene Države još će neko vrijeme pričekati na premijerno gostujuće slavlje protiv Meksikanaca.

U ostalim utakmicama 6. kola CONCACAF-a (Sjeverno i srednjeameričkih kvalifikacija za odlazak u Južnoafričku Republiku) Honduras se rezultatski lako, s 4-0 ogledao protiv vodeće Kostarike uz dva pogotka Carlosa Costlyja, te mat-udarcima Carlosa Pavona i Malvina Valladaresa, dok je Trinidad i Tobago iskoristio Glenov pogodak iz sedme minute za pobjedu protiv El Salvadora (1-0).

Podsjetimo prve tri momčadi skupine četvrtog kruga CONCACAF-a automatski će se plasirati na SP. Četvrtoplasiranoj reprezentaciji te kvalifikacijske grupe slijedi ogled protiv petoplasirane momčadi južnoameričkih kvalifikacija.