Svaka čast
211

Meksički golman postigao spektakularan pogodak iz svog šesnaesterca

Nogometaši Guadalajare pobijedili su u Zapopanu u okviru 19. kola meksičke Lige MX ekipu Veracruza rezultatom 3:1, a ovaj meč je na naslovnice svjetskih medija došao zbog posljednjeg postignutog pogotka.

Naime, igrao se 94. minut kada su gostujući igrači zajedno s svojim golmanom pokušali iskoristiti ubacivanje sa strane kako bi došli do izjednačenja.

U tom naumu nisu uspjeli, a lopta je na kraju došla u sigurne ruke meksičkog golmana Antonija Rodrigueza, koji se potom nije dugo dvoumio uputivši udarac ka protivničkom golu iz svog šesnaesterca.

Lopta je ispucao daleko na protivničku polovinu, a onda je uprkos naporu jednog gostujućeg igrača da to spriječi završila u mreži za konačnih 3:1.

Inače, gosti su golom Chaveza poveli u 45. minuti, dok je sjajni Pulido u nastavku meča s dva pogotka donio veliki preokret.

Guadalajara je na 10. mjestu Lige MX, dok je Veracruz na posljednjoj 19. poziciji.