Premiership
96

McTominay ponovo junak Uniteda, donio je Đavolima pobjedu protiv Aston Ville

N. M.
Manchester United ostvario je važnu pobjedu u 24. kolu Premiershipa, a slavio je s 2:1 na gostovanju kod Aston Ville.

Poveli su Crveni đavoli u 17. minuti preko Rasmusa Hojlunda, kojem je nakon ubačaja iz kornera asistirao Harry Maguire, da bi stvari na početak domaći vratili u 67. minuti.

Tada je Douglas Luiz pogodio nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju i usput provocirao Andrea Onanu proslavom, ali te provokacije su se domaćinu brzo obile o glavu pošto je United u finišu stigao do pobjede.

Igrala se 86. minuta kada je Diogo Dalot asistirao za Scotta McTominaya, koji se, iako igra na poziciji zadnjeg veznog, po ko zna koji put promoviše u junaka Uniteda i pogađa za konačnih 2:1.
United je ostao šestoplasirani tim na tabeli Premiershipa sa 41 bodom, a Aston Villa je odmah ispred sa pet bodova više.

U narednom kolu United gostuje Lutonu, a Aston Villa Fulhamu.