Neuhvatljiv
110

Mbappe u stilu Maradone i Messija postigao najljepši pogodak u karijeri

K. H.
Nogometaši PSG-a plasirali su se u finale francuskog Liga kupa uvjerljivom pobjedom protiv Lyona u gostima rezultatom 5:1, a susret je obilježio sjajan pogodak Kyliana Mbappea koji je još jednom pokazao da je jedan od najboljih igrača svijeta.

Lyon je u vodstvo stigao u 11. minuti kada je Terrier iskoristio asistenciju Ekambija i pogodio za vodstvo svog tima, no ubrzo je Mbappe poravnao na 1:1 nakon kornera. Neymar je s bijele tačke u 64. minuti pogodio za 2:1 i donio puni preokret svom timu.

[TWITTER]1235319910206713857[/TWITTER]

Nakon toga viđen je najljepši trenutak utakmice kada je Mbappe u 70. minuti u stilu Maradone i Messija uzeo loptu na svojoj polovini, prošao sve igrače Lyona koji su mu se našli na putu do gola i postigao treći gol za svoj tim, kojim je riješio pitanje pobjednika.

Sarabija je u 82. minuti postigao četvrti gol za Parižane, da bi konačnih 5:1 postavio Mbappe u 92. minuti, čime je kompletirao hat-trick.