Mbappe prelijepim pogotkom donio pobjedu PSG-u protiv St. Etiennea

17.2.2019. u 22:59
24
8
24
Mbappe prelijepim pogotkom donio pobjedu PSG-u protiv St. Etiennea Kylian Mbappe slavi pogodak sa trenerom Thomasom Tuchelom (Foto: AFP)
Nogometaši PSG-a savladali su St. Etienne u gostima rezultatom 1:0 u 25. kolu francuske Ligue 1.
Susret je bio poprilično nezanimljiv. PSG je dominirao, ali golmani su tek u nekoliko navrata bili zaposleni.

U 12. minuti domaća ekipa je prva zaprijetila kada je Kevin Monnet-Paquet šutirao, ali je Alphonsse Ar3eola sjajno odbranio. Kylian Mbappe je uzvratio na drugoj strani u 21. minuti, ali je ovaj put Stephane Ruffier bio na visini zadatka.

Golman St. Etiennea je briljirao i u 55. minuti kada je zaustavio pokušaj Juliana Draxlera, ali je bio nemoćan u 73. minuti kada je Dani Alves uposlio Mbappea, a napadač Francuske na maestralan način iz prve pogađa za konačnih 1:0.

To je fenomenalnom Mbappeu bio 19. pogodak u 18. nastupu u prvenstvu ove sezone čime je povećao prednost na čelu liste strijelaca nad saigračem Edinsonom Cavanijem koji je 17 puta tresao protivničke mreže.