Ligue 1
30

Mbappe donio pobjedu PSG-u protiv Angersa, sraman start Motte obilježio meč

Ekipa PSG-a savladala je Angers u meču 31. kola francuske Ligue 1, a Parižani su pobjedu upisali rezultatom 2:1.

Već u 12. minuti, domaći tim je stigao u prednost. Draxler je fenomenalno uposlio Mbappea, a napadač PSG-a bez većih problema šalje loptu u jednu, a golmana Angersa u drugu stranu.

Četiri minute nakon toga, domaći tim je ostao s igračem manje. Crveni karton dobio je Thiago Motta nakon što je na jako ružan način udario Thomasa. Veznjak PSG-a udario je igrača Angersa dok je ležao na podu, a nakon što je pokazao sudiji posjekotinu na tijelu, nije bilo razmišljanja o tome da li će Motta dobiti crveni karton.

Ipak, PSG s igračem manje postiže i drugi pogodak. Ovaj put asistenciju je upisao Kurzawa, a strijelac pogotka bio je Mbappe za 2:0. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda u 75. minuti Angers preko Ekambija dolazi do 2:1, ali to je na kraju bio i konačan rezultat meča.

Gosti su u 90. minuti imali veliku priliku za poravnanje, ali je udarac Ekambija odbranio Trapp.