Premiership
155

Matić u 91. minuti donio pobjedu Manchester Unitedu nakon velikog preokreta

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Selhurst Parku u okviru 29. kola Premiershipa ekipu Crystal Palacea rezultatom 3:2.

Crveni vragovi su bolje otvorili meč i već u šestoj minuti Hennessey je fantastično spasio mrežu nakon šuta Sancheza.

Ipak, pet minuta kasnije domaći dolaze u vodstvo. Benteke je uposlio Townsenda, koji je odmah pucao, a lopta je potom pogodila nekoga i promijenila smjer pa De Gea tu nije mogao ništa učiniti.

Do odlaska na odmor nije bilo većih uzbuđenja pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 1:0.

Samo što se krenulo s centra Crystal Palace je udvostručio prednost. Schlupp je namjestio loptu Van Aanholtu koji izbliza matira nemoćnog golmana.

Krenuo je potom United po izjednačenje. Smalling je prvo udarcem glavom iz kornera zaprijetio domaćim, a dvije minute kasnije se ispravio i smanjio rezultat.

Nastavili su Crveni vragovi žestoko napadati. Prvo je Hennessey odbranio udarac Pogbe, potom je šut Matića iz dobre situacije izblokiran, a u 76. minuti Sanchez je pogodio prečku.

Međutim, spasa za domaće nije bilo jer je Lukaku odbijenu loptu poslao u mrežu za izjednačenje.

Veliku priliku dvije minute kasnije propustio je Benteke, a kazna je uslijedila u 91. minuti kada Matić preokreće rezultat i postavlja konačnih 2:3.

Manchester United se s novom pobjedom vratio na drugo mjesto Premiershipa, dok je Crystal Palace ostao na 18. poziciji.