Veliki preokret
22

Martinez oduševljen karakterom tima: Pokazali smo nevjerovatan pobjednički mentalitet

Roberto Martinez (Foto: EPA-EFE)
Selektor reprezentacije Belgije Roberto Martinez bio je oduševljen nakon pobjede njegove reprezentacije protiv Japana u osmini finala Svjetskog prvenstva pošto su gubili rezultatom 2:0, ali su na kraju napravili najveći preokret na ovogodišnjem Mundijalu i upisali su pobjedu od 3:2.

Japan je u prvih sedam minuta drugog poluvremena u potpunosti šokirao Belgiju s dva pogotka, a onda je Marinez iz igre izvadio Mertensa i Carrasca, na teren je poslao Fellainija i Chadlija, a upravo su oni postigli drugi, odnosno treći pobjedonosni pogodak.

Marinez je nakon utakmice rekao da je ovo bio pravi test za njegovu ekipu koji su na kraju položili te su pokazali pobjednički mentalitet.

"Test karaktera je test za ekipu. Pokazala se reakcija nakon izmjena, što vam govori dovoljno o ovoj grupi igrača u kojoj nema negativnosti. Morali smo proći kroz ovo i uradili smo to, pokazali smo nevjerovatan pobjednički mentalitet", rekao je Martinez nakon utakmice.

Belgija će u četvrtfinalu igrati protiv Brazila koji je sa 2:0 savladao Meksiko.