Francuski kup
39

Marseille utrpao Bourgu devet pogodaka, PSG preko Sochauxa prošao u četvrtfinale

U osmini finala Francuskog kupa Marseille je gostovao u Bourg-en-Bresseu i domaćem Bourg Peronnasu je utrpao čak devet pogodaka.

Već na poluvremenu je na semaforu stajalo 0:5, a strijelci su bili Luiz Gustavo (9.), Payet (12.), Ocampos (16.) i Mitroglou (20. i 40.).

Gosti nisu "digli ručnu" u drugom poluvremenu, već su nastavili u istom ritmu, a već u 48. minuti Ocampos je pogodio za 6:0. Isti igrač je svoj hat-trick kompletirao u 71. minuti, a isti podvig napravio je Mitroglou u 81. minuti. Konačnih 9:0 postavio je N'Jie iz penala u 89. minuti.

PSG, najveći favorit takmičenja, je također rutinski prošao dalje savladavši Sochaux u gotima rezultatom 4:1 zahvaljujući hat-tricku Di Marije (1., 58., 62.) i jednom pogotku Cavanija (27.). Pogodak za domaćina postigao je Martin (13.).

Auxerre je napravio neugodno iznenađenje i poražen je kući od trećeligaša Les Herbiersa rezultatom 3:0.