Ligue 1
11

Marseille u finišu susreta stigao do pobjede u Dijonu

U drugom susretu 31. kola francuske Ligue 1 Marseille je slavio u gostima kod Dijona rezultatom 3:1.

Marseille je poveo u 36. minuti kada je Payet asistirao Germainu koji pogađa za 0:1. Domaćin je do poravnanja stigao u 73. minuti, a strijelac za 1:1 bio je Kwon.

Rezultat se nije mijenjao sve do samog finiša susreta. U 88. minuti Germain je asistirao Ocamposu koji pogađa za vodstvo gostiju rezultatom 2:1.

U 90+1. minuti nakon kontranapada Ocampos je zaobišao golmana Reyneta, a štoper Yambere ga je "razbio" i zasluženo dobio crveni karton uz dosuđen penal.

No, Payetov šut sa bijele tačke Reynet brani nogom, a lopta se potom odbila od stativu.

Ipak, u 90+5. minuti dosuđen je novi penal za Marseille, a Payet je ovaj put bio siguran za konačnih 3:1.