Ligue 1
6

Marseille u 91. minuti stigao do pobjede, Lyon siguran na gostovanju kod Dijona

Ekipa Marseillea upisala je tešku ali važnu pobjedu na domaćem terenu protiv Strasbourga rezultatom 3:2 u susretu 7. kola francuske Ligue 1, dok je sigurnu gostujuću pobjedu upisala ekipa Lyona kod Dijona.

Marseille je od 27. minute gubio rezultatom 0:1 nakon što je Lala doveo goste u vodstvo, ali su Payet s bijele tačke u 41. minuti i Sanson u 44. minuti donijeli preokret domaćinu.

Domaći su u 52. minuti ostali s igračem manje nakon što je Amavi dobio direktan crveni karton, a u 89. minuti Da Costa je šokirao domaće navijače pogotkom za 2:2. Ipak, u 91. minuti Germain pogađa za 3:2 i donosi važnu pobjedu svojoj ekipi.

Lyon je na gostovanju kod Dijona upisao sigurnu pobjedu, a tri boda donijeli su im Dembele s dva gola i i Terier i to u prvom poluvremenu.

Amiens je na domaćem terenu porazio Rennes sa 2:1, dok je Bordeaux sa 1:0 bio bolji od Lillea. Caen i Montpellier su podijelili bodove (2:2).