Ligue 1
15

Marseille silan na otvaranju Ligue 1: Payet i Germain potopili nemoćni Toulouse

Ekipa Marseillea upisala je sigurnu pobjedu u prvoj utakmici nove sezone francuske Ligue 1, a oni su na otvaranju na svom Velodromu porazili Toulouse sa 4:0.

Ekipa Rudija Garcije od prve minute je preuzela kontrolu nad igrom i tražila je pogodak kojim će stići u prednost, ali su na to morali čekati sve do samog finiša prvog poluvremena.

Sudija Buquet je pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator bio je Dimitri Payet koji dovodi Marseille u prednost.

U 17. minuti drugog poluvremena, Marseille postiže drugi pogodak. Sarr je šutirao, lopta se odbija do Payeta, a on postiže svoj drugi pogodak i faktički otklanja sve dileme oko pobjednika susreta.

Pred kraj susreta, domaći igrači su postigli još dva pogotka, a strijelci su bili Thauvin i Germain. Ovom pobjedom, Marseille je na sjajan način otvorio ovu sezonu, a podsjećamo, oni su prošle godine stigli do finala Evropske lige gdje su poraženi od Atletico Madrida.