Le Championnat
0

Marseille "okrenuo" Lille

U posljednjoj utakmici 10. kola francuskog Le Championnata nogometaši Marseillea uzeli su sva tri boda savladavši Lille na gostovanju 3-1.

Poveo je, pak, domaćin u 26. minuti preko Yohana Cabayea i taj je rezultat stajao na semaforu sve do 52. minute susreta kojeg je potom, dvama pogocima, obilježio Loic Remy. Drugi i treći su mu to golovi za Marseille, a četvrti ukupno u sezoni koju je započeo u redovima Nice. Prvoga je zabio iskosa s desne strane u gornji desni ugao, a drugog u 81. minuti glavom.

Između dva njegova, smjestio se i gol Luche Gonzaleza. Zabio ga je argentinski veznjak udarcem izvan kaznenog prostora u 71. minuti.

Nakon što je u sezonu krenuo uz dva poraza, Marseille je u nedjelju pobjedom produžio niz na osam utakmica u kojima ih niko nije savladao. Lilleu je ovo bio drugi uzastopni poraz.

Le Championnat, 10. kolo, nedjelja:

Lille - Marseille 1-3 (Cabaye 26 / Remy 52, 81, Gonzalez 71) Arles - Lyon 1-1 (Djedje 36 / Briand 47) PSG - Auxerre 2-3 (Nene 1, 68-11m / Mignot 3, Contout 9, Quercia 23)

1.   Rennes 10 	  	5 	4 	1 	  	12-5 	+7 	  	19

2.   Marseille  10 	  	5 	3 	2 	  	18-11 	+7 	  	18

3.   St.-Etienne 10 	  	5 	3 	2 	  	15-10 	+5 	  	18

4.   Brest  10 	  	5 	3 	2 	  	9-4 	+5 	  	18

5.   Toulouse  10 	  	5 	2 	3 	  	13-10 	+3 	  	17

6.   Montpellier 10 	  	5 	2 	3 	  	10-9 	+1 	  	17

7.   PSG 10 	  	4 	3 	3 	  	15-9 	+6 	  	15

8. 	 Lille  10 	  	3 	5 	2 	  	13-11 	+2 	  	14