Evropska liga
15

Marseille izbacio Ibričićev Domžale, Milan i u revanšu savladao Shkendiju

Nogometaši Marseillea pobijedili su na Velodromeu u revanš utakmici play-offa Evropske lige ekipu Domžalea s 3:0 i ukupnim rezultatom 4:1 plasirali se u grupnu fazu ovog takmičenja.

Francuze je u vodstvo doveo Germain na asistenciju Lopeza, a francuski napadač je potom i udvostručio prednost. Thauvin je postavio konačnih 3:0 na samom kraju susreta. Nekadašnji bh. reprezentativac Senijad Ibričić igrao je cijeli meč u poraženoj ekipi.

Athletic Bilbao je izbacio Panathinaikos ukupnim rezultatom 4:2. Večeras je u Španiji bilo 1:0, a strijelac gola vrijednog pobjede bio je Muniain na asistenciju Susaeta.

Rosenborg je u revanšu pobijedio Ajax s 3:2 pa su Norvežani ukupnim rezultatom 4:2 plasirali se u grupnu fazu. Bendtner je doveo domaće u vodstvo, a Younes i Schone su u dvije minute preokrenuli rezultat. Gol vrijedan prolaska u grupnu fazu postigao je Adegbenro deset minuta prije kraja meča. Na kraju je nigerijski rezervista samo potvrdio prolaz Rosenborga golom za 3:2.

Milan je i u drugom susretu slavio protiv makedonske Shkendije. Nakon 6:0 pobjede u Italiji, Rossoneri su večeras slavili minimalnu pobjedu 1:0. Strijelac gola bio je Cutrone.

Braga je teškom mukom savladala Hafnarfjordur rezultatom 3:2 i Portugalci su se našli se u grupnoj fazi Evropske lige. Strijelci za domaće bili su Dias Fernandes dva puta i Sousa, a s dva gola uzvratio mu je Bodvarsson s druge strane.

Rezultati 1. kola Evropske lige:

AEK Larnaca - Plzen 0:0 (ukupno 1:3) Dyn. Kiev - Maritimo 3:1 (3:1) M. Tel Aviv - Altach 2:2 (3:2) Oleksandriya - BATE 1:2 (2:3) Ostersunds - PAOK 2:0 (3:3) S. Tiraspol - Legia 0:0 (1:1) Salzburg - FC Viitorul 4:0 (7:1) Zenit Petersburg - Utrecht 2:0 (2:1) Fenerbahce - Vardar 1:2 (1:4) Suduva - Ludogorets 0:0 (0:2) AEK - Club Brugge 3:0 (3:0)

Midtjylland - Apollon 1:1 (2:3) Skenderbeu - Din. Zagreb 0:0 (1:1) Videoton - Partizan 0:4 (0:4) Ath. Bilbao - Panathinakos 1:0 (4:2) Rosenborg - Ajax 3:2 (4:2) Shkendija - Milan 0:1 (0:7) Braga - Hafnarfjordur 2:2 (4:3) Marseille - Domžale 3:0 (4:1)