Posljednje kolo
16

Maroko i Tunis osigurali plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji

Nogometne reprezentacije Maroka i Tunisa osigurale su direktan plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

U grupi C ekipi Maroka trebao je jedan bod na gostujućem meču protiv Obale Slonovače ali su na kraju upisali pobjedu i u velikom stilu izborili plasman na smotru najboljih.

Maroko je u vodstvo stigao u 25. minuti kada Dirar postiže gol za 1:0 da bi samo pet minuta nakon toga Benatia pogodio za 2:0 i konačni rezultat s kojim se Maroko plasirao na Svjetsko prvenstvo.

U drugom meču ove grupe Gabon i Mali odigrali su meč bez pobjednika.

Ekipa Tunisa odigrala je meč bez golova na domaćem terenu protiv Libije, a s tim rezultatom Tunižani su osigurali plasman na Svjetsko prvenstvo s obzirom da im je i prije utakmice jedan bod bio dovoljan za prvo mjesto.

U drugom meču Kongo je s dva pogotka u sudijskoj nadoknadi pobijedio Gvineju, ali je ipak ostao bez plasmana jer je ostao jedan bod iza Tunisa.