825

Marokanac ljubio glavu Pepeu nakon velikog promašaja u 97. minuti utakmice

D. P.
Čudi da je izostala reakcija Pepea (Foto: Screenshot)
Marokanski stoper Jawad El Yamiq poljubio je glavu kolegi iz rivalskog Portugala Pepeu nakon što je iskusni nogometaš promašio veliku šansu za poravnanje.

Maroko je rezultatom 1:0 napravio veliku senzaciju i savladao Portugal u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva, a sve je moglo biti drugačije da je Pepe bio prisebniji u 97. minuti utakmice.

Samo minut prije posljednjeg sudijskog zvižduka, Pepe je glavom šutirao iz velike blizine, ali je lopta otišla pored gola.

U tim trenucima Maroko se grčevito branio s igračem manje, ali se uspio odbraniti. Upravo je pokušaj Pepea bio posljednji na utakmici.

Video pogledajte ovdje.

Nakon promašaja, prišao mu je defanzivac Maroka Jawad El Yamiq i poljubio mu glavu. Znajući koliko je Pepe "prgav" i temperamentan, čudi da je ovako mirno reagovao te da nije odgovorio na poljubac zbog promašaja.

Sudija je uskoro svirao kraj, a Maroko je postao prva afrička selekcija koja se plasirala u polufinale svjetskih prvenstava.