Nije imao sreće
60

Mario Mandžukić postigao prvi autogol u finalu Svjetskog prvenstva ikad

Trenutak u kojem Mandžukić postiže autogol (Foto: EPA-EFE)
Napadač reprezentacije Hrvatske Mario Mandžukić postao je prvi igrač u historiji Svjetskog prvenstva koji je postigao autogol u finalnoj utakmici.

Mandžukić je autogol postigao u 18. minuti nakon centaršuta Griezmanna s desne strane, a on je loptu nespretno poslao u svoju mrežu.

Ovo je bio 12. autogol na Svjetskom prvenstvu, a zanimljivo, tek prvi u historiji Mundijala koji je postignut u finalnom meču.

Nakon autogola Mandžukića, Hrvatska je preko Perišića stigla do poravnanja, ali je Griezmann do poluvremena s bijele tačke vratio Francusku u prednost.

U drugom poluvremenu Trikolori su preko Pogbe i Mbappea postigli još dva pogotka čime su riješili pitanje pobjednika, a konačnih 4:2 postavio je upravo Mario Mandžukić.