0

Mangala donio slavlje Valenciji, Betis preokretom pobijedio Malagu

Fudbaleri Valencije savladali su na svom terenu u okviru 25. kola La Lige ekipu Leganesa s minimalnih 1:0.

Umorni domaćini bili su daleko bolja ekipa večeras, a slavili su golom Eliaquima Mangale iz 29. minute.

Gosti, koji su došli na Mestallu rasterećeni nakon pobjede u prošlom kolu protiv direktnog konkurenta za ispadanje, utakmicu su završili sa deset igrača nakon isključenja Alberta.

Valencia je s ovom pobjedom preskočila Las Palmas i sada je na 12. mjestu La Lige, dok je Leganes ostao na 16. poziciji.

Betis je nakon preokreta slavio na gostovanju protiv Malage rezultatom 2:1.

Fornals je doveo domaće u vodstvo u 39. minuti, a preokret su režirali Martin i Sanabria u drugom poluvremenu.

Betis je ovom pobjedom u lokalnom derbiju preskočio upravo današnjeg protivnika i sada je na 14. mjestu, dok je Malaga poziciju ispod sa bodom manje.