Higuain tragičar meča
514

Mandžukić i Ronaldo donijeli pobjedu Juventusu u gostima kod Milana

U 12. kolu italijanske Serie A Juventus je slavio na gostovanju kod Milana rezultatom 2:0.

Prvi pogodak pao je na samom otvaranju meča. Alex Sandro je ubacio loptu sa lijeve strane, a Mario Mandžukić iz peterca glavom zakucava loptu iza nemoćnog Gianluigija Donnarumme.

Rossoneri su imali veliku priliku za poravnanje u 41. minuti. Lopta je pogodila Mehdija Benatiju u ruku, a arbitar Paolo Mazzoleni je nakon konsultacija s VAR-om dosudio penal. Gonzalo Higuain je preuzeo odgovornost na sebe, ali je pogodio samo stativu.

Juve je mogao udvostručiti prednost u 57. minuti, no Paulo Dybala je pogodio samo stativu.

Devet minuta prije kraja Stara dama je stigla do sigurne pobjede. Joao Cancelo je prošao po desnoj strani i šutirao je, Donnarumma je odbio loptu do Cristiana Ronalda koji je iz voleja zakucava pod prečku za 2:0.

Katastrofalnu partiju Higuain je zaključio u 84. minuti kada je nakon nekoliko sočnih psovki arbitru Mazzoleniju prekipjelo, te mu je pokazao crveni karton.

Miralem Pjanić je u redovima pobjedničke ekipe igrao do 74. minute kada ga je zamijenio Sami Khedira.