Serie A
38

Mandžukić donio pobjedu Juventusu protiv Fiorentine, Napoli nakon preokreta slavio u Rimu

Večerašnjim utakmicama kompletirano je peto kolo italijanske Serie A, a na vrhu su i dalje Napoli i Juventus s maksimalnim učinkom.

Juventus je dočekao Fiorentinu i slavio je minimalnim rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Mandžukić na Cuadradovu asistenciju u 52. minuti. Gosti su ostali sa igračem manje u 66. minuti kada je Badelj dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Miralem Pjanić je u igru ušao u 75. minuti kada je zamijenio Dybalu.

Napoli je nakon preokreta slavio u Rimu kod Lazija rezultatom 4:1. De Vrij je u 30. minuti doveo Lazio u vodstvo, a preokret u drugom poluvremenu Napoliju su donijeli Koulibaly (54.), Callejon (56.), Mertens (59.) i Jorginho (90+1.). Senad Lulić j eodigrao svih 90 minuta u dresu Lazija.

Riad Bajić je sa klupe odgledao poraz Udinesea od Torina (2:3), Milan je savladao Spal rezultatom 2:0, Atalanta je razbila Crotone 5:1, dok je Sassuolo slavio u Cagliariju s minimalnih 1:0.

Susrete bez pobjednika su odigrali Genoa i Chievo (1:1), te Verona i Sampdoria (0:0).