Povratak u Portsmouth
0

Manchester Utd. izbušio mrežu Asmira Begovića

Avram Grant je debitirao na klupi Portsmoutha, no u prvom meču nije imao mogućnosti promijeniti negativne navike te ekipe. Manchester United je slavio kod Portsmoutha s 4-1 uz tri pogotka Waynea Rooneyja (dva su došla nakon udarca s bijele tačke). Laku pobjedu aktualnih prvaka zaokružio je lijepim pogotkom iz slobodnog udarca Ryan Giggs.

S ova tri pogotka Rooney je došao do brojke od 10 pogodaka u Premiershipu, te je ispred njega samo Jermaine Defoe iz Tottenhama sa 11 pogodaka.

Premda su se gotovo cijelu utakmicu branili, nogometaši Boltona su ipak uzeli jedan bod (1-1) na gostovanju kod Fulhama u 14. kolu.

Bolton je izveo u 90 minuta samo jedan jedini udarac u okvir vratiju Marka Schwarzera, ali je upravo taj bio dovoljan za pogodak Boltona. Ivan Klasnić je "u srcu" šesnaesterca primio loptu upućenu glavom od Garyja Cahilla, te je desnom nogom plasirao u neodbranjeni dio mreže.

Primljeni pogodak samo je dodatno potaknuo Fulham na još jače napadne tokom ostatka ogleda, ali od 18 udaraca samo je jedan pronašao put do cilja. Irski nogometaš Damien Duff je u 75. minuti izjednačio za konačnih 1-1. Čak je u samoj završnici Bolton mogao i do sva tri boda, ali je Steinsson slabo reagirao pri udarcu glavom.

Meč Blackburna i Stokea je bio jedini meč u subotu bez pogodaka, a baš dijametralno suprotno je bilo u susretu West Hama i Burnleyja. Tamo je palo osam pogodaka, a domaćin je slavio 5-3, uz pet različitih strijelaca. West Ham je time došao tek do treće pobjede u sezoni.

Kiksao je Manchester City. Na svom je terenu odigrao samo 1-1 protiv Hull Cityja. Bod gostima donio je Jimmy Bullard s bijele tačke (82. minuta).

Podsjetimo da se u nedjelju igra veliki derbi na Emiratesu, Arsenal dočekuje vodeći Chelsea. Jednako važna utakmica igra se na Goodisonu. U drugome gradskom derbiju Everton dočekuje Liverpool.

Premiership, 14. kolo:

Blackburn - Stoke 0-0

Fulham - Bolton 1-1 (Duff 75 / Klasnić 35)

Manchester City - Hull City 1-1 (Wright-Phillips 45 / Bullard 82-11m)

Portsmouth - Manchester United 1-4 (Boateng 32-11m / Rooney 25-11m, 48, 54-11m, Giggs 87)

West Ham - Burnley 5-3 (Collison 18, Stanislas 33, C. Cole 43-11m, Franco 51, Jimenez 64-11m / Fletcher 68, 74, Eagles 90)

Wigan - Sunderland 1-0 (Rodallega 76)