Premiership
0

Manchester United srušio Tottenham

Nogometaši Tottenhama prvi su put ove sezone teren napustili poraženi, u 5. kolu Premier lige na svom su terenu morali priznati nadmoć aktuelnom prvaku Manchester Unitedu koji je slavio s 3-1.

Igra Spursa nije bila na dosadašnjem nivou iako su nogometaši Harryja Redknappa poveli već nakon 50 sekundi utakmice sjajnim pogotkom Jermaina Defoea. Nakon ubacivanja s lijeve strane, Peter Crouch je loptu glavom spustio do Defoea koji ju je škaricama zakucao iza leđa Unitedova golmana Bena Fostera.

Bio je to već peti pogodak engleskog reprezentativnog napadača ove sezone u Premier ligi, ali ovaj put njegovoj ekipi nije puno značio. U 25. minuti sjajnim je pogotkom iz slobodnog udarca izjednačio Ryan Giggs, a vodstvo Fergusonovoj momčadi donio je Anderson četiri minute prije kraja prvog poluvremena.

Manchester na putu do pobjede nije zaustavio ni drugi žuti, odnosno crveni karton Paula Scholesa u 59. minuti. Štoviše, svoju su pobjedu učinili još uvjerljivijom, među strijelce se u 78. minuti upisao i Wayne Rooney sjajnim pogotkom koji nisu spriječila ni dvojica domaćih braniča. I Rooneyju je, kao i Defoeu, to bio peti gol ove sezone u Premier ligi.

Premier liga, 5. kolo:

Manchester City - Arsenal 4-2 (Almunia 20-ag, Bellamy 74, Adebayor 80, Wright-Phillips 84 / Van Persie 62, Rosicky 88)

Portsmouth - Bolton 2-3 (Kaboul 25, Boateng 63 / Cohen 13, Taylor 41-11m, Cahill 89)

Blackburn - Wolverhampton 3-1 (Diouf 19, Roberts 56, Dunn 64 / Maierhofer 88)

Liverpool - Burnley 4-0 (Benayoun 27, 61, 82, Kuyt 41)

Stoke - Chelsea 1-2 (Faye 32 / Drogba 45, Malouda 90)

Wigan - West Ham 1-0 (Rodallega 55)

Sunderland - Hull City 4-1 (Bent 13-11m, 66, Reid 49, Zayatte 75-ag / Zayatte 43)

Tottenham - Manchester United 1-3 (Defoe 1 / Giggs 25, Anderson 41, Rooney 78)