Premiership
32

Manchester United se iskupio trijumfom protiv Begovićevog Bournemoutha

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Vitalityju u okviru 35. kola Premiershipa ekipu Bournemoutha rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu obje ekipe imale su nekoliko dobrih prilika za postizanje gola, ali su mreže mirovale sve do 28. minute.

Crveni vragovi su nakon sjajne akcije Lingarda i Smallinga došli u vodstvo i na odmor otišli s golom prednosti.

U nastavku meča je United bio za nijansu bolja ekipa, a inicijativu u posjedu lopte krunisali su u 70. minuti.

Strijelac je na asistenciju Pogbe bio Lukaku, koji je u igru ušao samo osam minuta ranije.

Do kraja meča nije bilo promjena pa se ekipa Josea Mourinha donekle iskupila za poraz od WBA u prošlom kolu na Old Traffordu.

Bh. reprezentativni golman Asmir Begović branio je 90. minuta za poraženi tim.

United je ostao na drugom mjestu Premiershipa s četiri boda prednosti u odnosu na trećeplasirani Liverpool, dok je Bournemouth na 11. poziciji.