Dva Uniteda u finalu
161

Manchester United s ukupnih 5:0 prošao u finale Kupa i zakazao sjajan okršaj s Newcastleom

D. P.
Rashford i Martial ponovo su kombinovali za gol Uniteda (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Manchester Uniteda rezultatom 2:0 savladali su Nottinhgam Forest i tako se s ukupnih 5:0 plasirali u finale Liga kupa.

United nije imao većih problema da ovjeri plasman koji je gotovo pa bio riješen nakon prve utakmice i 0:3 u Nottinhgamu. Ipak, trener Erik ten Hag izveo je prilično jak sastav, bez obzira na rezultat prve utakmice.

Golova u prvom poluvremenu nije bilo, a onda je United u dvije minute riješio pitanje pobjednika.

U 73. minuti pogađa Anthony Martial, a samo tri minute kasnije Fred za konačnih 2:0 i plasman u finale Liga kupa vrlo ubjedljivim rezultatom.

Tako smo u finalu dobili derbi dva Uniteda. Iako se Liga kup smatra "manje važnim" u Engleskoj, ove godine čeka nas fantastično finale.

U duelu za trofej gledat ćemo Newcastle United protiv Manchester Uniteda. Newcastle na trofej čeka od davne 1955. godine, dok United nije osvojio trofej šest godina, što je velika suša za takvog nogometnog giganta.