Premiership
46

Manchester United pobijedio Nottingham Forrest i učvrstio se na trećoj poziciji

Nogometaši Manchester Uniteda ostvarili su važnu pobjedu protiv Nottingham Foresta u meču 31. kola engleskog Premiershipa rezultatom 2:0 i tako zadržali treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka naredne sezone.

Crveni đavoli su odlično otvorili meč, a do vodstva stižu u 32. minuti kada je Antony pogodio za 1:0 i tako donio svom timu zasluženo vodstvo. Prije toga su imali nekoliko šansi, a iako su igrali bez najboljeg igrača Rashforda, to se nije osjetilo u ovom meču.

Konačnih 2:0 za Manchester United je postavio Dalot u 76. minuti, za 18. pobjedu Crvenih đavola u ovoj sezoni i sigurno treće mjesto na tabeli sa 59 osvojenih bodova.

U narednom kolu Manchester United će igrati protiv Tottenaham u gostima, dok će Nottingham Forest, kojem slijedi žestoka borba za opstanak, igrati protiv Liverpoola u gostima.