Treći trijumf
44

Manchester United pobijedio Milan: Krunić siguran iz penala, Maldinijev sin tragičar

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su i u trećoj utakmici na International Champions Cupu, ali ovaj put tek nakon penala pa su propustili osvojiti trofej.

Crveni vragovi su protiv Milana poveli u 14. minuti golom Rashforda, dok je u 26. izjednačio Suso.

Pola sata prije kraja meča Rossoneri dolaze do preokreta autogolom Lindelofa, a konačnih 2:2 u regularnom dijelu susreta postavio je Lingard.

Manchester United 2-2 AC Milan - penalty shootout [5-4] from r/soccer

Pobjednika su na kraju odlučili penali, a tragičar je bio Daniel Maldini, sin legendarnog Milanovog igrača Paola.

Bh. reprezentativac Rade Krunić u igru je ušao u 64. minuti umjesto Biglije, a vrijedi istaći da je sigurno realizovao četvrti penal za raspucavanju.

Inače, trofej International Champions Cupa ove godine osvojila je Benfica, iako se imaju igrati još dvije utakmice (Inter - Tottnham te Atletico - Juventus).