Velika pobjeda
164

Manchester United nakon preokreta pobijedio Tottenham i plasirao se u finale FA Cupa

Nogometaši Manchester Uniteda plasirali su se u finale FA Cupa nakon što su danas u polufinalu na stadionu Wembley pobijedili Tottenham rezultatom 2:1.

Međutim, nije tako dobro krenulo po Crvene vragove budući da je u 11. minuti Alli dobro ispratio centaršut Eriksena i pospremio loptu u mrežu za veliko slavlje navijača Tottenhama.

Ekipa Josea Mourinha se brzo probudila i sredinom prvog poluvremena je izjednačila rezultat. Pogba je poslao odličan centaršut, a Sanchez je pokazao dobar osjeća za gol i neutrališe prednost Spursa.

Prije odlaska na odmor obje ekipe su imale dvije velike prilike za postizanje gola.

Prvo je Vorm odlično odbranio udarac Pogbe,a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Eriksen je pogodio stativu.

United je u nastavku bio konkretniji u napadima i nagrada je stigla u 62. minuti meča kada je Herrera primio sjajan pas i pogodio s ivice šesnaesterca za, ispostavit će se, konačnih 2:1.

Manchester United će u finalu FA Cupa igrati protiv pobjednika meča između Chelseaja i Southamptona, koji se igra u nedjelju.