Premiership
19

Manchester United nakon dva mjeseca slavio kod kuće, na Old Traffordu pao Brighton

E. B.
Manchester United je konačno nakon skoro dva mjeseca upisao pobjedu kod kuće u engleskom Premiershipu.
Na Old Traffordu je gostovao Brighton, a Crveni đavoli su slavili rezultatom 3:1.

Posljednju pobjedu u domaćem prvenstvu United je upisao 14. septembra protiv Leicestera (1:0), a da će se danas radovati domaći navijači nagovijestio je Pereira pogotkom u 17. minuti. U 19. minuti Propper je postigao autogol i na semaforu je stajalo 2:0.

Dunk je u 64. minuti smanjio na 2:1, ali je samo dvije minute kasnije Rashford zakucao loptu od prečku za 3:1.

Pobjeda Uniteda je mogla biti i mnogo uvjerljivija, no Rashford se nekoliko puta obrukao. Najveći promašaj napadač Uniteda je imao u 68. minuti kada je nakon sjajne asistencije Jamesa iz peterca promašio prazan gol.

U istom terminu danas je odigran susret između Wolverhamptona i Aston Ville, a domaća ekipa je slavila rezultatom 2:1 (Neves 41., Jimenez 84. - Trezeguet 90+2.).

Posljednji susret 12. kola igra se od 17:30 sati kada se na Anfieldu igra derbi između Liverpoola i Manchester Cityja. Susret ćete moći pratiti i u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.