Premiership
26

Manchester United kiksao na Old Traffordu, City i Liverpool sigurni

Nogometaši Manchester Uniteda i Wolvesa podijelili su bodove na Old Traffordu u okviru šestog kola Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

Crveni vragovi su tako prekinuli niz od tri uzastopne pobjede u svim takmičenjima, dok je Wolves još jednom potvrdio da se radi o izuzetno kvalitetnoj i nepredvidljivoj ekipi.

Domaće je u vodstvo doveo Fred u 18. minuti na asistenciju Pogbe i 1:0 je bio rezultat prvog poluvremena.

Konačnih 1:1 još u 53. minuti postavio je Moutinho iskoristivši dodavanje Jimeneza.

Manchester City se iskupio navijačima nakon nedavnog poraza od Lyona u Ligi prvaka uvjerljivom pobjedom na gostovanju protiv Cardiffa rezultatom 5:0.

Za Građane su pogađali Aguero, dva puta Mahrez, Silva i Gundogan, a vrijedi istaći da su posljednja dvojica upisali i po asistenciju.

Liverpool je nastavio sa sjajnim igrama, a nova žrtva bio je Southampton. Na kraju je rezultat bio 3:0, a za Redse su pogađali Matip i Salah, dok je Hoedt postigao autogol.

Rezultati:

Burnley - Bournemouth 4:0 Cardiff - Manchester City 0:5 Crystal Palace - Newcastle 0:0 Leicester - Huddersfield 3:1 Liverpool - Southampton 3:0 Manchester United - Wolves 1:1