Carling Cup
0

VIDEO / Manchester United izbacio Tottenham

Nakon što su s 2-0 bili bolji od Tottenhama, nogometaši Manchester Uniteda izborili su polufinale Carling Cupa. Isto je u pobjedi protiv Portsmoutha uspjelo igračima Aston Ville.

Utakmicu na Old Traffordu sa dva pogotka riješio je Darron Gibson. Prvo je u 17. minuti iskoristio dodavanje Andersona s lijeve strane nakon čega je pogodio mrežu Spursa s 20-ak metara. Pogodak iz 39. minute završio je u lijevim rašljama Heurelha Gomesa nakon kombiniranja s Dannyjem Welbeckom.

Portsmouth, posljednjeplasirana momčad Premier lige, je imao vodstvo protiv Aston Ville (autogol Petrova u 10. minuti), no već su u 27. zaostajali 2-1 nakon što su Heskey i Milner bili precizni. Za 3-1 je u 75. pogodio Downing, a konačan rezultat potpisao je Young u 89. Dvije minute ranije Kanu je pogodio za smanjenje vodstva.

Carling Cup, četvrtfinale:

Portsmouth - Aston Villa 2-4 (Petrov 10 - ag, Kanu 87 / Heskey 12, Milner 27, Downing 75, Young 89) Manchester United - Tottenham 2-0 (Gibson 17, 39)