Uz dosta sreće
77

Manchester City teškom mukom slomio otpor Brentforda, Haaland junak Građana

N. M.
Manchester City je večeras odigrao svoj zaostali meč 18. kola Premiershipa, a na stadionu Etihad je savladao Brentford rezultato 1:0.

Teškom mukom su Građani stigli do ove pobjede iako su dominirali od prve do posljednje minute, a popularne Pčele su bod ispustile nakon što se okliznuo posljednji čovjek njihove odbrane.

Bilo je to u 71. minuti kada je Julian Alvarez poslao loptu ka Erlingu Haalandu u napadu, defanzivac Brentforda Kristoffer Ajer se okliznuo i omogućio sunarodnjaku Haalandu da sam izađe pred golmana, što je on iskoristio i pogodio za 1:0.

Nakon toga je Haaland još jednom tresao mrežu gostiju, ali taj gol je poništen zbog ofsajda u kojem se nalazio Kyle Walker.

Završilo je 1:0, a City se s tri boda vratio na drugo mjesto jer ih sada ima ukupno 56. Liverpool je lider s bodom više (57), a odmah iza Građana je Arsenal s 55 bodova. Sada ova tri kluba imaju jednak broj odigranih utakmica.

Za vikend će City u 26. kolu igrati protiv Bournemoutha. Meč je na rasporedu u subotu od 18:30 sati.