Community Shield
49

Manchester City savladao Liverpool nakon penala i osvojio prvi trofej u novoj sezoni

E. B.
Nogometaši Manchester Cityja su osvojili prvi trofej ove sezone savladavši Liverpool nakon penala u susretu Community Shielda.

Građani su osvojili 97. izdanje engleskog Superkupa koji se službeno zove Community Shield nakon boljeg izvođenja penala rezultatom 5:4. Susret na Wembleyju je nakon 90 minuta završen rezultatom 1:1, a prvi su poveli nogometaši Cityja.

U 12. minuti odbrana Redsa je loše reagovala nakon prekida, a loptu je u mrežu poslao Sterling.

Liverpool je nakon primljenog pogotka zaigrao mnogo bolje, prilike pred golom Građana su se nizale jedna za drugom, a dva puta tresao se i okvir gola Brava. Bravo je u nekoliko navrata sjajno i reagovao nakon Salahovih šuteva, no bio je nemoćan u 77. minuti.

Redsi su postigli pogodak na sličan način kao i City, a strijelac pogotka za 1:1 bio je Matip.

Do kraja susreta mreže su mirovale, te se nakon 90 minuta igre odmah pristupilo izvođenju penala.

Sigurni kod izvođenja penala za City bili su Gundogan, B. Silva, Foden, Zinčenko i Jesus, a za Liverpool su pogodili Shaqiri, Lallana, Oxlade-Chamberlain i Salah, dok je Bravo odbranio penal Wijnaldumu.

City je na ovaj način stigao do šestog trofeja osvajača Community Shielda, dok je Liverpool ostao na 15.