Prijateljska utakmica
0

Manchester City savladao Arsenal 2:0

Dva premierligaška kluba, Manchester City i Arsenal, odmjerili su snage tokom azijske turneje. Na olimpijskom stadionu u Pekingu, popularnog imena Ptičje gnijezdo, slavio je City 2-0.

Oba gola engleski prvaci su postigli u prvom poluvremenu u razmaku od samo četiri minute. Za prvi je zaslužan Pablo Zabaleta nakon asistencije Yaye Tourea, a drugi je postigao bjelokošćanski veznjak iz neposredne blizine nakon "flipera" u šesnaestercu.

U ovoj utakmici ponovo se iskazala Arsenalova najveća boljka, nesigurnost u odbrani, dok su Topnici u napadu najbliže postizanju gola bili preko Alexa Oxlade-Chamberlaina, tačnije njegovih dalekometnih projektila.

Oba su menadžera u susret ušla sa "šarenim" sastavima, ali zvijezda na obje strane nije manjkalo, pa su tako vrh napada Građana predvodili Sergio Aguero i Carlos Tevez, a Topnika Theo Walcott i Gervinho.

Naš reprezentativac Edin Džeko nije sa saigračima otputovao Kinu zbog lakše povrede.