Premiership
6

Manchester City s igračem više lagano trijumfovao protiv Wolverhamptona

Nogometaši Manchester Cityja savladali su Wolverhampton u posljednjem meču 22. kola engleskog Premiershipa rezultatom 3:0.

Građani su poveli već nakon 10 minuta kada je nakon tipične akcije Leroy Sane uputio oštru loptu po zemlji kroz peterac, a Gabriel Jesus je poslao u praznu mrežu za 1:0.

Već u 19. minuti susreta Willy Boly je dobio direktan crveni karton zbog preoštrog starta nad Bernardom Silvom, te je već tada bilo jasno da gosti nemaju nikakve šanse da izvuku pozitivan rezultat.

Gabriel Jesus je postigao svoj drugi pogodak na meču u 39. minuti iz penala, a konačnih 3:0 postavljeno je u 78. minuti.

Kevin De Bruyne, koji je u 62. minuti zamijenio Davida Silvu koji je postao rekorder Građana po broju nastupa u Premiershipu, je ubacio loptu sa lijeve strane, a nesretni kapiten gostiju Conor Coady je poslao loptu u svoju mrežu.