Premiership
5

Manchester City razbio Burnley, Begović sačuvao mrežu protiv Southamptona

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihadu u okviru devetog kola Premiershipa ekipu Burnleya rezultatom 5:0.

City se tako vratio na pobjednički kolosijek nakon što je u prošlom kolu odigrao protiv Liverpoola meč bez pogodaka, dok je Burnley nastavio s promjenjivim igrama i rezultatskim oscilacijama.

Domaći su od početka meča žestoko nasrnuli na gol Burnleya, imali su u prvom čak 73 posto posjeda lopte u svojim nogama, uputili 14 šuteva ka Hartu, ali su uspjeli postići samo jedan pogodak preko Aguera. Njemu je asistirao David Silva.

U nastavku potpuni potop gostiju. David Silva je još jednom asistirao, ovaj put prezimenjaku Bernardu, a dvije minute kasnije Fernandinho je uvećao prednost na 3:0.

Nije potom bilo uzbuđenja sve do finiša meča kada su pogađali Mahrez i Sane za konačnih 5:0.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su još Cardiff, Brighton, Tottenham i Watford, dok su Bournemouth našeg Asmira Begoivća i Southampton odigrali meč bez pogodaka.

Rezultati:

Manchester City - Burnley 5:0 Bournemouth - Southampton 0:0 Cardiff - Fulham 4:2 Newcastle - Brighton 0:1 West Ham - Tottenham 0:1 Wolves - Watford 0:2