7

Manchester City protutnjao Londonom, West Ham totalno nemoćan

(Foto: EPA)
Fudbaleri Manchester Cityja razbili su drugi put u samo nekoliko dana West Ham, ovaj put u okviru 23. kola Premiershipa. Rezultat je bio 4:0, a strijelci za Građane bili su De Bruyne, Silva, Gabriel Jesus i Toure.

City je poveo već u 17. minuti kada je De Bruyne pogodio nakon asistencije Gabriela Jesusa.

Samo četiri minute kasnije Silva je mirno poslao loptu u mrežu nakon što je bio u situaciji jedan na jedan s golmanom.

Napadi Cityja nisu prestajali, a veliku šansu propustio je Sterling na asistenciju strijelca drugog gola Silve.

Pred odlazak na odmor Gabriel Jesus postiže treći gol za goste i praktično utakmice je već tada bila riješena.

U drugom poluvremenu intenzitet igre je opao. Vrijedno pažnje svakako je bio četvrti gol Cityja koji je postigao Toure s bijele tačke.

Manchester City je ostao petoplasirana ekipa Premiershipa s deset bodova zaostatka za vodećim Chelseajem, dok je West Ham u sredini tabele na 11. poziciji.