Premiership
8

Manchester City proslavio titulu, Huddersfield osvojio veliki bod u borbi za opstanak

U 37. kolu engleskog Premiershipa Manchester City je dočekao Huddersfield, a susret je završen podjelom bodova (0:0).

Građani, koji su proslavili titulu prvaka nakon meča, su dominirali od početka do kraja susreta, no nisu uspjeli stići do pobjede.

Gosti su prijetili sporadično, a u prvih 20 minuta Ederson je dva puta spašavao mrežu prvaka Engleske, najprije u 12. minuti nakon Hadergjonajevog,aapotom i u 20. nakon Pritchardovog udarca.

City je prijetio većinom pokušajima iz daljine, no golman gostiju Lössl nije imao previše posla jer su samo dva od 15 udaraca išla u okvir njegovog gola.

Huddersfield je mogao do trijumfa u posljednjim trenucima meča kada je nakon kontre Malone izašao sam na Edersona, ali je brazilski golman sjajno odbranio.

Huddersfield je ovim osvojenim bodom došao nadomak opstanka u ligi s obzirom da ima tri boda više u odnosu na Swansea koji je u opasnoj zoni.