18

Manchester City poražen od Burnleyja, Džeko igrao 63 minute

(Foto: EPA)
U 29. kolu engleske Premierlige Burnley je ugostio Manchester City. Domaći su pobijedili rezultatom 1:0.

Ekipa Burnleyja je prva zaprijetila na današnjoj utakmici kada je u 2. minuti šutirao Danny Ings, koji je ipak bio neprecizan. Deset minuta kasnije je također neprecizan bio Ben Me nakon pokušaja glavom.

Sergio Aguero je u 19. minuti šutirao na drugoj strani iz kaznenog prostora, a odbrana domaćih je izblokirala odbrana Burnleyja.

Veliku priliku su domaći imali u 22. minuti preko Sama Vokesa, ali je nakon njegovog udarca glavom lopta završila pored gola.

Igrala se 26. minuta kada je s distance šutirao bh. reprezentativac Edin Džeko, a lopta je otišla daleko pored gola. Kapiten reprezentacije BiH se našao u novoj šansi četiri minuta kasnije, ipak, njegov je šut odbranio domaći golman Tom Heaton. Nedugo zatim je svoj šut ponovo isprobao Aguero, no, promjene rezultata nije bilo.

U 34. minuti je Argentinac imao idealnu šansu da dovede Građane u vodstvo, ali je i ovog puta lopta završila pored gola. Neprecizan je bio i šest minuta kasnije.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova.

Prvu priliku u nastavku propustio je David Silva. Katastrofalno je šutirao iz peterca, a Tom Heaton je lagano uhvatio loptu.

U 53. minuti se ukazala nova velika šansa za Aguera nakon asistencije Pabla Zabalete, ali je Heaton ponovo ostao nesavladan.

Manchester City je u 61. minuti kažnjen zbog velikog broja promašaja. George Boyd nakon što je odbijenu loptu uputio s ruba šesnaesterca i savladao golmana Cityja Joea Harta za vodstvo Burnleyja.

Edin Džeko je igru napustio u 63. minuti, a zamijenio ga je Wilfried Bony. Tri minute kasnije je Fernandinho loptu poslao visoko iznad gola Burnleyja.

Bony je mogao izjednačiti rezultat u svom prvom pokušaju u 76. minuti, ali ga je u tome spriječio golman Heaton sjajnom odbranom. Odličnom intervencijom se potom na drugoj strani istakao golman Joe Hart, koji je zaustavio šut Ashleyja Barnesa.

Novu veliku priliku za izjednačenje propustio je Aguero u 81. minuti nakon nepreciznog pokušaja glavom.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao. Burnley je ostvario minimalnu ali izuzetno važnu pobjedu protiv Manchester Cityja.