14

Manchester City pobjedom nad West Hamom počeo odbranu titule prvaka Engleske

E. B.
Nogometaši Manchester Cityja pobjedom su počeli odbranu titule prvaka Engleske.

Građani su slavili u gostima kod West Hama ubjedljivim rezultatom 5:0, a hat-trick je upisao Raheem Sterling.

City je poveo u 25. minuti kada je nakon lijepe akcije Walker uposlio Jesusa koji zakucava loptu iza leđa Fabianskog. U 51. minuti De Bruyne je uposlio Sterlinga koji izlazi sam pred golmana Čekićara i rutinski ga matira za 2:0.

Samo dvije minute kasnije Sterling je asstirao Jesusu za 3:0, no pogodak je poništen uz pomoć VAR-a jer je Sterling bio u milimetarskom ofsajdu.

Sterling je u 75. minuti pogodio na Mahrezovu asistenciju, a ovaj put milimetri su bili na njegovoj strani jer je "za dlaku" izbjegao ofsajd i pogodio za 3:0.

U 84. minuti dosuđen je penal za City, a Aguero je slabo šutirao i Fabianski je odbranio njegov udarac. Ipak, arbitar Mike Dean je ponovo tražio pomoć VAR-a i ponovio penal jer Fabianski nije bio na liniji u trenutku kad je Argentinac šutirao. Aguero je drugi put bio siguran sa bijele tačke i povisio je na 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Sterling nakon kontranapada u 90+2. minuti susreta.