Premiership
10

Manchester City pobijedio West Ham i smanjio zaostatak za Liverpoolom na 22 boda

Ekipa Manchester Cityja pobijedila je West Ham u zaostalom meču 26. kola engleskog Premiershipa na svom Etihadu rezultatom 2:0.

Ovaj susret trebao se igrati prije 10 dana, ali je zbog nevremena u Engleskoj otkazan pa su igrači Manchester Cityja i West Hama večeras odigrali taj susret.

Što se tiče same utakmice, City je tokom svih 90 minuta bio bolji protivnik od West Hama i potpuno zasluženo je upisao pobjedu, a ključni igrač utakmice bio je Kevin De Bruyne koji je asistirao za prvi pogodak koji je postigao Rodri i zatim golom u 62. minuti stavio tačku na ovaj meč.

Pobjedom protiv West Hama, Manchester City je učvrstio drugo mjesto na tabeli Premiershipa sa 54 osvojena boda, četiri više od Leicestera, a čak 22 boda manje od Liverpoola.