6

Manchester City pobijedio Bournemouth i preuzeo drugo mjesto Premiershipa

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su okviru 25. kola engleskog Premiershipa ekipu Bournemoutha sa sigurnih 2:0.

Dvije situacije vrijedne pažnje u prvom poluvremenu pripale su veznjaku Građana Raheemu Sterlingu. Englez je prvo u 27. minuti upropastio dobru šansu kada je nakon šuta pogodio stativu.

Samo dvije minute kasnije Sterling dovodi City u vodstvo nakon što je lopta sretno došla do njega pa mu nije bilo teško postići gol.

Loša utakmica bila je i u nastavku meča. Dvadeset minuta prije kraja rezervista Mings je postigao gol, ali u svoju mrežu pa je pitanje pobjednika ovog susreta tada bilo riješeno.

Manchester City je s ovom pobjedom prestigao Tottenham, Arsenal i Liverpool te je sada drugoplasirana ekipa Premiershipa. Bournemouth je ostao na 14. poziciji.