Premiership
2

Manchester City nakon preokreta slavio protiv Huddersfielda

Ekipa Manchester Cityja slavila je u posljednjem duelu 13. kola engleskog Premiershipa protiv Huddersfielda rezultatom 2:1.

Manchester City je od početka krenuo prema golu domaće ekipe, ali terensku inicijativu i posjed lopte nisu krunisali pogotkom.

U prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Huddersfield je stigao u vodstvo, a nakon centaršuta s desne strane Nicolas Otamendi je postigao autogol za veliko slavlje domaćih navijača.

Ipak, već na početku drugog poluvremena Craig Pawson je pokazao na bijelu tačku, a Sergio Aguero mirnim udarcem loptu poslao u jednu, a golmana u drugu stranu za poravnanje rezultata.

Veoma važnu pobjedu Manchester Cityju s kojom su ostali usamljeni na vrhu tabele Premiershipa donio je Raheem Sterling koji je u 84. minuti.