0

Manchester City nakon preokreta savladao West Bromwich

Sergio Aguero (Foto: EPA)
U 33. kolu Premiershipa Manchester City je naokn preokreta stigao do pobjede protiv West Bromwich Albiona u gostima (2:1).

Manchester City se bori za plasman u Ligu prvaka naredne sezone i to je minimum svih minimuma za tim arapskih moćnika. Sezona koju su odlično otvorili pretvorila se u tumaranje kroz mračne hodnike. Istina, Građani su i dalje "živi" u Ligi prvaka, te su čak u prednosti nakon prvog meča četvrtfinala protiv PSG-a u gostima (2:2).

West Bromwich je već u šestoj minuti poveo preko Sessegnona, ali je City uspio izjednačiti u 18. minuti kada je pogodio Aguero iz penala. To je bio 18. gol Argentinca u ligi i trenutno je treći strijelac Premirshipa. Gledajući samo 2016. godinu, postigao je 11 ligaških golova po čemu je najbolji igrač engleskog prvenstva.

Pobjedu Cityju donio je Nasri u 66. minuti svojim četvrtim golom protiv West Bromwicha u karijeri. Samo je Tottenhamu postigao četiri gola, dok nijednom drugom timu nije zabio više od tri gola.

City u narednom kolu ima teško gostovanje protiv Chelseaja, a WBA dočekuje Watford.