Minimalan poraz
16

Manchester City ispao iz Liga kupa i upisao najlošiji rezultat u ovom takmičenju u Guardiolinoj eri

Pep Guardiola
Nogometaši Manchester Cityja prvi put u eri Pepa Guardiole ispali su na prvoj prepreci u engleskom EFL Cupu, a oni su sinoć izgubili od Newcastlea rezultatom 1:0.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, a odlučujući trenutak desio se u 53. minuti kada je Isak pogodio na asistenciju Joelintona. Iako su Građani do kraja imali nekoliko dobrih šansi, nisu uspjeli postići gol i završili su nastup u ovom takmičenju.

Tako je Guardiola od dolaska na klupu Cityja prvi put doživio poraz u ovoj fazi takmičenja, a inače, EFL Cup je osvajao četiri puta.
Od ostalih rezultata, Liverpool je nakon preokreta pobijedio Leicester sa 3:1, dok je West Ham u gostima bio bolji od Lincolna sa 1:0. Fulham je bio bolji od Norwicha sa 2:1, a Chelsea od Brightona, također s minimalnih 1:0.

Arsenal je u gostima pobijedio Brentford sa 1:0, dok je Bournemouth na domaćem terenu bio bolji od Stokea. Zanimljiv meč odigrali su Aston Villa i Everton, a na kraju su gosti pobijedili sa 2:1.