15

Manchester City i Liverpool u derbiju kola podijelili bodove

Manchester City i Liverpool podijelili su bodove na Etihadu u okviru 29. kola Premiershipa odigravši neriješeno 1:1.

U prvom poluvremenu Građani su imali veći posjed lopte, ali je Liverpool stvorio više prilika za gol. Samo zahvaljujući sjajnom Caballeru Redsi nisu došli u vodstvo.

Ipak, gosti su poveli samo šest minuta nakon početka drugog poluvremena kada je Milner bio siguran sa bijele tačke.

City je i dalje imao posjed lopte u svojim nogama, a na izjednačenje su čekali do 69. minute. Aguero je bio strijelac na asistenciju De Bruynea.

Do kraja utakmice obje ekipe su imale velike šanse da dođu do pobjede, ali su neprecizni bili De Bruyne i Sterling s jedne te Lallana s druge strane.

Manchester City je ostao trećeplasirana ekipa Premiershipa s bodom prednosti u odnosu na današnjeg protivnika Liverpoola, koji se nalazi na četvrtom mjestu.