Premiership
20

Manchester City demolirao Leicester, četiri gola Aguera i tri asistencije De Bruynea

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na Etihadu u okviru 27. kola Premiershipa ekipu Leicestera rezultatom 5:1.

Već u trećoj minuti utakmice Sterling je na asistenciju De Bruynea doveo Građane u vodstvo, a sredinom prvog poluvremena izjednačio je Vardy.

City je do odlaska na odmor imao nekoliko dobrih prilika, ali je Schmeichel u dva navrata sjajno odbranio udarce Bernarda Silve i De Bruynea, dok je šut Sterlinga iz dobre situacije izblokiran.

Domaći su u nastavku u režiji fantastičnih Aguera i De Bruynea u potpunosti razbili Lisice.

Upravo su njih dvojica kreirala nova dva pogotka, a sjajni argentinski napadač je u 77. minuti upisao hat-trick.

Međutim, Aguero se tu nije zaustavio te je u finišu meča postigao i svoj četvrti gol na današnjoj utakmici.

Manchester City se s novom pobjedom učvrstio na prvom mjestu Premiershipa s čak 16 bodova više od drugoplasiranog gradskog rivala Uniteda, dok je Leicester na osmoj poziciji.