Premiership
27

Manchester City bez problema razbio Swansea i oborio klupski rekord

Nogometaši Manchester Cityja su bez problema savladali Swansea na Etihadu rezultatom 5:0 u 35. kolu engleskog Premiershipa.

Novi prvak Engleske je odmah na početku susreta poveo sa dva pogotka razlike. Najprije je David Silva u 12. minuti pogodio za vodstvo Građana, a samo četiri minute kasnije Sterling se upisao u strijelce.

U 54. minuti Kevin De Bruyne je dalekometnim šutem povisio na 3:0, a deset minuta kasnije City je postigao i četvrti pogodak.

Gabriel Jesus je izveo penal, Lukasz Fabianski je odbranio, ali se lopta od stativu odbila do Bernarda Silve koji je ubacio u prazan gol za 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je Jesus u 88. minuti nakon što je propustio nekoliko zicera na utakmici, uključujući i gorepomenuti penal.

City je na taj način stigao do 29. pobjede u sezoni, što je novi klupski rekord.